18 Ocak 2018 Perşembe
Çok Satan Ürünlerimiz
• Esselam
• Kurban
• Mevlana
Duyurular
Kurban

Yazar / Sanatçı: Hüseyin Okur
Ürün Markası: SEMERKAND
Ürün Kategorisi: Kitap

Allah'a yakınlaştıran yaklaştıran ibadet KURBAN Semerkand Yayınları, Kutlu Zamanlar Kitaplığı dizisinde kurban ibadetini tüm yönleriyle ele alan önemli bir kitap yayınladı. Allah'a yakınlaştırmak için:
KURBAN adıyla yayınlanan kitap, İslam dininin önemli ibadetlerinden biri olan kurban konusunu, tarihi, fıkhi ve sıhhi açılardan ele alıp inceliyor. Kurbanın tarihçesi ile başlayan kitap, "kurban nedir?" sorusuna dini ve tarihi bilgiler ışığında cevaplar veriyor, kurbanın hikmet ve hedeflerinden, kurbanlık hayvanda bulunması gereken şartlara kadar konu ile ilgili tüm noktalara temas ediyor.

- Niçin kurban keseriz?
- Kimler kurban kesmeli?
- Hangi hayvanlar kurban edilir?
- Kurbanda ortaklık hukuku nedir?
- Kurban ne zaman kesilmeli?...

Kitapta cevabı aranan bu gibi dini soruların yanında,
- Kurban etinin değerlendirilmesi
- Kurban derisi nasıl yüzülür?
- Bayramlık yemek tarifleri...

gibi pratik konularda da tavsiyelerde bulunuluyor. Kitap, kurban ibadetinin şartlarını, kurban kesmenin usulünü anlatmanın yanında, kurban derisi ve etin değerlendirilmesi ve saklanması gibi sorunlara da çözümler öneriyor. Hem dini ve tarihi bilgiler veren hem de güncel önerilerde bulunan kitapta, kurban etinden yapılabilecek yemek tariflerine de yer veriyor.

Sade ve anlaşılır bir üsluba sahip olan Kurban kitabı, araştırmacı-yazar Hüseyin Okur tarafından kaleme alınmış. Yazar kitabın önsözünde şu noktanın altını çiziyor: "Bir hayvanın kesilmesinin ötesinde, Allah'a kurban sunmanın çok derin manevi ve ulvi anlamları bulunmaktadır. Müminler kurban kesmekle, Yaratıcı'nın kendisine bahşettiği nimetlere karşı şükran borcunu yerine getirmeye güç yetirmenin ruh huzurunu yaşamakta, fıtraten insan nefsinde bulunan mal ve dünyalık sevgisinin muhasebesini yapma fırsatı bulmaktadır."

Kitabın sonunda bayram namazının kılınışı ve teşrik tekbirleri hakkında bilgiler içeren kitap, özetle, kurbanla ilgili merak edilen tüm sorulara cevap veriyor.
Yeni Çikan Ürünlerimiz
• Esselam
• Kurban
• Mevlana
Anket
Yeni Abone Döneminde Semerkand Tv İçin Belirlenen Kampanyayı Nasıl Buldunuz?
Kargo Takibi