18 Ocak 2018 Perşembe
Çok Satan Ürünlerimiz
• Esselam
• Kurban
• Mevlana
Duyurular
Kısa Surelerin Tefsiri

Yazar / Sanatçı: İbn Acibe El Haseni
Ürün Markası: SEMERKAND
Ürün Kategorisi: Kitap

Kur'ân-ı Kerim, Allah Teala'nın insanoğluna gönderdiği son kitabıdır. Bu ilahî mesajı almak, anlamak, onu yaşamak ve âleme yaymak, her mümin için en kutsal bir görevdir. Çünkü insan Allah'ın vahyine muhataptır ve bundan dolayı da kendisine yöneltilen bu hitabı anlamak ve hayatını onunla anlamlı kılmak durumundadır.
Her mümin, hiç değilse günde beş vakit namazda okuduğu sûrelerin ve duaların manasını, muhtevasını, hikmetlerini, hükümlerini, müjdelerini ve uyarılarını bilmelidir. Bu sureler kısa olması hasebiyle okunması ve anlaşılması daha kolaydır.
Kısa Sûrelerin Tefsiri adlı bu çalışma, Kur'ân-ı Kerim'i daha iyi tanıma ve anlama yolunda atılmış etkileyici bir adımdır. Kitap, Fas'lı arif ve âlim Seyyid Ahmed İbn Acîbe el-Hasenî'nin, el-Bahrü'l-Medîd fî Tefsiri'l-Kur'ân'il-Mecîd isimli büyük tefsirinden yapılmış bir seçkiden oluşmaktadır. Bu çalışmada Fâtiha sûresi Âyetü'l-kürsî ile Duhâ sûresinden Nâs sûresine kadar son yirmi iki kısa sûrenin tefsiri bulunmaktadır. Eser, sûrelerin zahirî tefsirleri yanında, tasavvufî tefsirlerini de sunmaktadır. Dr. Dilaver Selvi tarafından Türkçe'ye çevrilen bu eserle, bu büyük alim ve gönül adamına yabancı olan okura, onu tanıtmak ve dikkatleri ona yöneltmek de amaçlanmıştır. Yayınevimiz, bu kitapta bir bölümünü sunduğumuz tefsirin tamamını yayına hazırlamaktadır.
Yeni Çikan Ürünlerimiz
• Esselam
• Kurban
• Mevlana
Anket
Yeni Abone Döneminde Semerkand Tv İçin Belirlenen Kampanyayı Nasıl Buldunuz?
Kargo Takibi