18 Ocak 2018 Perşembe
Çok Satan Ürünlerimiz
• Esselam
• Kurban
• Mevlana
Duyurular
İslam ve Dünya Dinleri

Yazar / Sanatçı: Ömer Nasuhi Bilmen
Ürün Markası: SEMERKAND
Ürün Kategorisi: Kitap

Ömer Nasuhi Bilmen, ülkemizin son yüzyılda yetiştirdiği en önemli âlimlerden biridir. Çok yönlü bir ilmi birikime sahip olan merhum Bilmen, Büyük İslam İlmihali gibi temel dini eserler yanında roman ve şiir gibi edebi eserler yazmış, yine tarih ve felsefe alanında kitaplar kaleme almıştır. Yayınevimiz, başlattığı bu Ömer Nasuhi Bilmen Kitaplığı ile ilmi ve dini hayatımızın önemli bir şahsiyetinin eserlerinin yeniden gündeme taşınabileceği ümidini taşımaktadır.

Bu çerçevede, Bilmen Hoca'nın daha önce yayınlanan İki Aşk Çiçeği ve İstanbul ve Fatih kitaplarına iki kitap daha eklendi: İslam Akaidi ve İslam Dünya Dinleri. İki kitapda, konularında uzman akademisyenler tarafından sadeleştirilerek ilk kez bu formatlarıyla okuyucuya sunulmaktadır.
İslam ve Dünya Dinleri kitabı ise Ömer Nasuhi Bilmen Hoca'nın İslam ve dünya dinleri arasında çeşitli açılardan mukayeseler yaptığı bir diğer önemli eseridir. İslam'ın tek hak din olduğu vurgusu etrafında şekillenen kitapta yazar, başka dinlerdeki sapmaları, tahrifatı ve yetersizlikleri yetkin bir biçimde ele almaktadır Kitapta, İslam, Yahudilik, Hıristiyanlık, Hinduizm, Budizm, Konfuçyanizm ve Zerdüşlük ele alınmakta ve hak din olan İslam dışındaki dinlerin neden batıl oldukları delilleriyle ortaya konulmaktadır. Bu eser, alanının uzmanı bir isim olan dinler tarihi uzmanı Doç. Dr. Hidayet Işık tarafından sadeleştirilmiş ve eserin orjinalinde bulunmayan dipnotlarla zenginleştirilmiş olarak ilk kez bu şekliyle okuyucuya sunulmaktadır.
Yeni Çikan Ürünlerimiz
• Esselam
• Kurban
• Mevlana
Anket
Yeni Abone Döneminde Semerkand Tv İçin Belirlenen Kampanyayı Nasıl Buldunuz?
Kargo Takibi